Starší žáci zahájili sezónu turnajem v Děčíně

Starší žáci zahájili sezónu, v sobotu 5.září, na domácím turnaji v Děčíně. Kluci opět startují pod hlavičkou HSK Ústí nad Labem, ale tentokrát se celý tým skládá z ryze děčínských odchovanců.

V novém ročníku startují dvě nová družstva. Lovosice B, a z HSK Tygři Ústí nad Labem B, které se oddělilo od ústeckých hráčů a sestavilo ryze děčínský tým. V ročníku startují ještě Baník Most, Lovosice A, HSK Tygři Ústí nad Labem A a Loko Louny.

Pro letošní sezónu se změnil herním systém. Sedmymetrové hody nahradila pěti minutová osobní obrana, která nepříznivě ovlivňuje průběh utkání. Prvních patnáct minut se totiž hraje klasický zápas, pak následuje pět minut osobní obrany, a nakonec se dohrává druhý poločas. Vzhledem k nízkému počtu děčínských hráčů, nás tento herní systém stojí spoustu sil – což se ukázalo při zápase proti Lounům.

Celý turnaj se odehrával za poměrně dobrého počasí, a však hřiště bylo dopoledne poměrně kluzké. Soupeři na otevřeném hřišti již neumějí hrát, a tak po náznaku kliky často padali nebo ztráceli mírně vlhký míč.

První utkání proti ústeckému “áčku” ukázalo vyrovnanost obou celků. Oba celky dělaly podobné chyby. Ústeckým se nedařilo překonávat našeho nového golmana Martina Kramera, a tak jejich akce často končilay v rukou brankáře. Více štěstí měli domácí a tak jsme o poločase usedly na lavičku s jedno brankovým náskokem 6:5.

Osobní obrana již byla v režii děčínských kluků. Před Ústím si drželi lehký náskok a do útoku se moc nehonili. Nakonec jsme vyhrály 5:4 a to jen díky důslednému plnění pokynů trenéra.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako první. Chvilku to vypadalo, že Děčín nad Ústím vyhraje ale nakonec, po chybě v poslední minutě, dokázal soupeř vsítit gól a zápas tak skončil remízou 11:11.

Ztrátu jednoho bodu si Děčín vynahradil hrou proti lovosickému “béčku”. Zde byla vidět především fyzická převaha (nikoliv herní). Kluci lehce procházeli obranou a dařilo se jim dávat góly. Na druhé straně uzavřel bránku Martin Kramer. Utkání tak skončilo výhrou 16:8, a 4:2 na osobku.

Třetí utkání bylo už mnohem těžší. Baník Most má pro tento ročník postavené velmi silné družstvo a je favoritem na obsazení prvního místa. Děčín nastoupil do zápasu s úkolem dostat málo gólů a šetřit síly na dalšího soupeře. Baník Most bezkompromisně vyhrál 16:8, a 4:2 na osobku.

Poslední zápas proti Lokomotivě Louny byl dlouho v režii Děčína. Chvíli to vypadalo na jasnou výhru, ale několik chyb domácích dokázali Louny proměňovat v góly. Síly začaly docházet až v druhém poločase, kde jsme udělaly několik školáckých chyb (nahrávky soupeři, kroky, průrazy) a tak Louny vyhrály 16:11. Osobní obrana skončila remízou 3:3.

Na prvním turnaji se promítla špatná letní příprava některých hráčů. Pokud se nechodí na tréninky, ovlivní to negativně následující výsledky. Cíl letošního ročníku, je pro nás pokusit se obsadit třetí místo.