Zástupci Děčína na krajské olympiádě mládeže v Chomutově

Zástupci Děčína na krajské olympiádě mládeže v Chomutově

Mladší žáci Slavoje reprezentovali Děčínský okres 25. září 2013 na krajské VI. olympiádě dětí a mládeže Ústeckého kraje v Chomutově.

Náš sport byl jeden ze 6 sportů, který se zúčastnil krajské olympiády detí a mládeže v Chomutově. Mužstvo Slavoje si vedlo na turnaji celkem obstojně a jen o několik branek jim uniklo celkové 3. místo na turnaji. Slavoj skončil na 4 místě ale i to se dá, vzhledem k počtu účastníků (7 hráčů!), považovat za velký úspěch.

 

Na turnaji se reprezentovalo celkem 5 týmů z Ústeckého kraje (Slavoj Děčín, HSK Tygři Ústí n. Labem, Lokomotiva Louny, HK Lovosice a Baník Most) z nichž se vítězem stal sehraný tým HK Lovosic. Naši kluci na hrací plochu nastoupil jen v počtu 7 hračů, a tak dohrávali každý zápas bez možnosti vystřídání. I tak předvedli obstojné výkony za které se numusejí stydět. Velkým překvapením celého turnaje se stal Martin Kramer, který nastřílel 8 góulů a stal se tak naším nejlepším střelcem a šestým nejlepším střelcem turnaje. Pochvala také patří „brankářům“ L. Plachému a J. Havlovi, ačkoliv jsou oba hráči, odchytali náročné zápasy a podrželi tým.

 

Výsledky:

 

Okres Litoměřice x Okres Děčín – 16:1 (8:0)

Proti zkušenému týmu neměl Slavoj moc šancí uspět. Děčané z nervozity, začali dělat chyby a následně ztrácet míče, čehož Lovosice ihned využili a v rychlém protiútoku potrestali Slavoj gólem.

 

Okres Děčín x Okres Louny – 6:13 (4:8)

Proti okresu Louny se Slavoj začal konečně prosazovat. Bohužel si hráči nedokázali ohlídat nejlepšího hráče turnaje Jaroslava Trkovského, a tak podlehli Lounám 6:13.

 

Okres Děčín x Okres Ústí nad Labem – 9:2 (6:0)

Po změně golmana začal konečně Slavoj hrát svoji hru. Hráči se nebáli vlítnout do obrany nebo si chodit pro výpichy míče a následně vstřelit gól v rychlém protiútoku. Děčín porazil Ústí rozdílěm 7 branek a konečně získal první dva body.

 

Okres Most x Okres Děčín – 13:8 (8:3)

Poslední zápas se stal pro Slavoj tím nejdůležitějsím. Oba soupeři totiž měli z předchozích utkání stejný počet bodů a bojovali tak o třetí místo. Chvilku to vypadalo, že Slavoj se opravdu stane bronzovím, ale to by nesměl být Děčín aby neudělal několik chyb po sobě, které bezkompromisně soupeř trestal gólem. Most si rychle vytvořil pěti brankoví náskok, který si udržoval až do konce. Nutno však pochválit tým za snahu a bojovnost, která byla v tomto zápase vidět.

 

Tabulka:

1. okres Litoměřice 4 0 0 61 : 14 8

2. okres Louny 3 0 1 46 : 28 6

3. okres Most 2 0 2 39 : 43 4

4. okres Děčín 1 0 3 24 : 44 2

5. okres Ústí n.L. 0 0 4 11 : 52 0

 

Střelci:

1. Kramer Martin 8

2. Souček Marek 6

3. Plachý Matěj 4

4. Krejčí Štěpán 2

5. MacRea Daniel 2

6. Plachý Lukáš 2