O nás

„Nejsme kroužek!“

Oddíl házené byl založen v roce 1959. Již od svého založení jsme se účastnili vyšších soutěží a postupně jsme získavali na jméně nejen v serveních čechách. Na přelomu tisíciletí se však počet členů začal snižovat až do roku 2009 kdy hrozil úplný zánik tohoto sportu v Děčíně. V současné době jsme se přeorientovali z můžské házené na práci s dětmi a mládeží. V roce 2016 došlo k obnovení náborů dětí do oddílu a systematickou prací se nám podařilo zaplnit všechny žákovské kategorie a přípravku. V nadcházejicích letech chceme znásobit členskou základnu a účastnit se nejvyšších soutěží.

Všestranný sportovní rozvoj

Naši trenéři znají ontogenetický vývoj, který u každého jedince zvlášť respektují. Snažíme se ke každému přistupovat individuálně a hlavně tak, aby se děti rozvíjely hlavně v nejmladších kategoriích všestranně. 

Vychováváme talenty

Oddílu házené byl v roce 2020 přidělen statut Sportovní středisko (SpS). Tento statu znamená pro náš oddíl ocenění za dobrou práci s dětmi a mládeží. Odchovanci mají možnost v dorosteneckém věku působit v klubech, které hrají vyšší soutěže. Nebráníme talentům v osobním rozvoji a pokud vidíme, že sveřenec náš oddíl přerostl, pak mu umožníme rozvoj v jiném klubu.

Dbáme na rozvoj osobnosti

Naši trenéři rozvíjejí nejen pohybové schopnosti a dovednosti, ale zaměřují se i na osobnostní rozvoj. Děti a mládež je tak učena k disciplíně, týmovému duchu a pokoře. Současně navazují nové sociální vztahy díky tomu, že získávají nové kamarády a stávají se členem organizované skupiny.

Trenérský tým

Naši trenéři jsou rekrutování nejen z řad bývalých hráčů, ale i z jiných sportů. Snažíme se aby každý trenér dosáhl nejvyšší kvalifikace a svoje znalosti a dovednosti si neustále doplňoval. Trenéři se pravidelně ůčastní trenérských kurzů a seminářů. Připravujeme děti tak, aby se naučili vše potřebné pro svoji věkovou kategorii a mohly se dále rozvíjet.