Mladí házenkáři skončili těsně třetí na turnaji v Lovosicích

Mladší žáci Děčínské házené se prezentovali na dalším turnaji v Lovosicích a těsně skončili na třetím místě se 13 body hned za druhými Lovosicemi B se 14 bodovým ziskem.

Slavoj Děčín x Lokomotiva Louny

Děčínu se v osobní obraně sice dařilo a dlouho bylo klání velmi vyrovnané a však díky chybě jednoho z hráčů se podařilo Lounským těsně před koncem proměnit branku a vyhrát tak, po pěti minutách, těsně 2:3.

Druhá disciplína (tzv. Shot-out) nebyla tolik bohatá na góly a tak stačilo Děčínu proměnit jednu branku a získat první dva body v turnaji.

Vzájemný zápas už byl pak čistě v režii Děčínského celku. Díky velmi tvrdé obraně, dobře chytajícímu brankáři a neustálím šancím Louny podlehly Děčínu 10:6.

Osobní obrana 2:3

Shot-out 1:0

Zápas 10:6

Branky: Plachý Matěj 4, Plachý Lukáš 3, Havel Jiří 3

Slavoj Děčín x HK Lovosice B

Podobný scénář, jako proti Lounům, se odehrál i v klání Lovosice B vs. Děčín. Osobní obrana byla po celých pět minut vyrovnaná. V poslední minutě se hráč Děčína provinil hrubým faulem proti soupeři, který byl potrestán červenou kartou a sedmy metrovým hodem na naší branku. Soupeř neváhal sedmičku proměnit a získat celkem jednoduše branku. Naši házenkáři se pak nestihli vzpamatovat a prohráli velmi těsně 3:4.

Překvapení se konalo nakonec, kdy naši mladí házenkáři doslova vydřel vítězství. Soupeř dokázal držet krok s Děčínem do desáté minuty. Pak však naši borci doslova zabetonovali obranu a od desáté minuty nedovolili Lovosickým střelbou ze spojek ani z křídel. Duel nakonec skončil těsně 4:3. Velkou pochvalu si zaslouží golman David Plecitý, který podržel tým i ve chvíli vyložených šancí soupeře.

Osobní obrana 3:4

Shot-out 0:1

Zápas 4:3

Branky: Plachý Matěj 2, MaCrea Daniel 1, Plachý Lukáš 1

Slavoj Děčín x Šroubárna Žatec

Proti Děčínu opět nastoupil nezkušený tým Žatce a tak se trenér rozhodl nasadit na hřiště nové členy z přípravky a dohrát jen v pěti hráčích.

Osobní obrana 5:1

Shot-out 3:1

Zápas 12:4

Branky: Plachý Matěj 5, Havel Jiří 3, Plachý Lukáš 2, Kramer Martin 1, MacRea Daniel 1

Slavoj Děčín x HK Lovosice A

Ačkoliv Děčín tomuto soupeři podlehl, dalo by se říci, že odehrál snad nejlepší zápas z celého turnaje. V osoboní obraně se dlouhé čtyři minuty dařilo držet vyrovnaný stav, ale to by nebyl Děčín aby neudělal několik chyb. Bohužel se při osobní obraně zranil jeden z naších klíčových hráčů, což bylo později citelně znát na obraně a útoku. Osobní obrana skončila výsledkem 3:6 pro Lovosice.

Bod se Děčínu podařilo získat v Shot-outech, které skončili remízou 4:4. Vzájemný zápas byl již pak zcela v režii Lovosic, ale i tak se naši házenkáři celou dobu snažili bojovat nehledě na konečný výsledek 6:20.

Osobní obrana 3:6

Shot-out 4:4

Zápas 6:20

Branky: Plachý Matěj 2, Kramer Martin 2, MacRea Daniel 1, Krejčí Štěpán 1

V průběžném pořadí jsou naší házenkáři na skvělém čtvrtém místě se 38 body, nutno podotknout, že mezi druhým a čtvrtým místem je rozdíl pouhých pěti bodů. Pokud se bude v příštím turnaji v Mostě dařit, mohli by Děčínští házenkáři postoupit o několik příček nahoru.